O mnie

profil agaWitajcie na moim blogu!

Blog poświęcony jest  całkowicie GLUTENOWI, diecie bezglutenowej, celiaki a przede wszystkim przepisom kulinarnym sprawdzonym przeze mnie, moich przyjaciół jak i rodzinę w wersji bezglutenowej.

Przygodę swoją z dietą bezglutenową zaczęłam w 2012r. Początki były ciężkie, ciągłe pomyłki, zbyt mała wiedza o dostępnpości glutenu w produktach sprawiały, że cierpiałam. Chcę aby mój blog ustrzegł Was od pomyłek, które w chwili obecnej wydają mi się błache i tak oczywiste, niestety nie zawsze tak było.

Od lat miałam anemie, na początku z niedoboru witaminy B12, później dołączyła anemia z niedoboru żelaza. Wyniki krwi słabe, hemoglobina ciągle w granicach 8 ( przy normie 12-16), ciągłe bóle brzucha. Szukałam przyczyny, lekarze łagodzili tylko skutki. Niestety witaminę b12 muszę aplikować co miesiąc domięśniowo, natomiast z niedoboru żelaza, który trwał ponad 6 lat wyleczyłam się w 3 miesiące po przejściu na dietę bezglutenową. Hemoglobina wskoczyła mi z 8 na 12 już po pół roku bycia na diecie, żelazo do chwili obecnej jest OK.

Po przeczytaniu mnóstwa publikacji i książek na temat zdrowego odżywiania jak i  diety bezglutenowej zaczęłam nowy etap w życiu, życiu mojej całej rodziny. W moim domu gotuję tylko bezglutenowo, dzieci i mąż przyzwyczaili się do nowego stylu życia. Dzieci nawet jak zjedzą naleśnika czy gofra na mieście mówią, że jakoś dziwnie smakuje – gorzej! To mi wystarczy i daje motywację do zdrowego gotowania.

Chcę aby ten blog był taką pigułką wiedzy na temat glutenu.

Serdecznie dziękuję tym wszystkim , którzy polubili moją stronę i wspierają mnie w jej realizacji.

Pozdrawiam Kochani

Bezglutenek 😀

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *